HAKKIMIZDA

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ticaret A.Ş. Denizli’de ve tüm Ege Bölgesi’nde gayrimenkul sektöründe yeni yatırımlar geliştirmek üzere kurulmuş bir yatırım şirketidir.

Türk gayrimenkul sektörünün lider kuruluşu Sinpaş Yapı ile tekstil sektörü ve Ege bölgesinin önde gelen yatırımcılarından olan Deniz Tekstil ile birlikte kurulmuştur. Kendi alanlarında öncü olan bu iki kuruluş, bilgi birikimlerini ve kurumsal yeteneklerini gayrimenkul sektöründe birleştirip, güç birliği yaparak 05.07.2011 tarihinde kurmuşlardır.

Üç başarılı şirketin oluşturduğu sinerji ile yola koyulan Batı Ege, ilk gayrimenkul yatırımını, Denizli’de, Ege bölgesi için birçok ilkleri barındıran ve Denizli’nin ilk karma kullanımlı (mixed use) projesiyle hayata geçireceklerdir.

Toplam inşaat alanı 418 bin metrekare olan proje alanı; Denizli ili, Merkez ilçesi, Kayaköy mahallesinde (Eski EGS Park arazisi) yer almaktadır. Proje alanı, 556 ada ve 1-2-3-4 parsel olarak numaralandırılmış ve 228.373 m2 olarak tescil edilmiştir.

228 bin metrekarelik bir alanda inşasına başlanan, farklı konseptlere sahip etapları ve sosyal yaşamıyla tüm bölgeye değer katacak olan proje; bünyesinde farklı tiplerde evler, çok katlı iki residence kulesi, çocuk oyun alanları, organik pazar, yeme içme alanları ve alışveriş caddesi de barındıran karma kullanımlı bir projedir. Tamamlandığında yaklaşık 6.300 kişinin yaşayacağı ve yaklaşık 2.100 ünitenin bulunacağı proje, eşsiz konsepti, alışveriş alanları ve sosyal olanaklarıyla sunduğu imkanlarla, Denizli’nin ve Ege’nin yeni buluşma noktası haline gelecektir.

Batı Ege, ilk gayrimenkul yatırımını, Denizli’de, Ege bölgesi için birçok ilkleri barındıran ve Denizli’nin ilk karma kullanımlı (mixed use) projesiyle hayata geçireceklerdir.

Projenin, İzmir-Antalya yoluna paralel şekilde konumlanan ve “street mall” yaklaşımıyla dizayn edilen 25 bin metrekarelik Alışveriş Merkezinin yönetimi ve kiralama süreci için, perakende sektörünün öncü kuruluşu Metro Properties ile anlaşılmıştır. Bu anlaşmanın ilk adımlarından biri olarak Metro Cash & Carry Market Temmuz 2014’de faaliyete geçmiştir.

Proje için yapılan diğer yatırımlardan olan, 3.000 metrekarelik temalı bir oyun parkı, 2.000 metrekarelik kapalı bir spor merkezi, cafe, restoran ve mağaza kiralamasına uygun ticari ünitelerin ise tasarımı Belçikalı bir dizayn ajansı tarafından hazırlanmakta olup, projelendirilme konusunda son aşamaya gelinmiştir.

Batı Ege, bu ilk projesinin yanı sıra, Denizli ve Ege bölgesinin geniş termal olanaklarından yararlanmak ve bölgenin termal turizm potansiyelini değerlendirmek üzere yeni projeler üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.